Historie tělocvičny 1230 na Strahově
Agenda 2015  Přetlaková hala
Registrace členství v klubu

 

 

 

 

 

 

 

Na začátku byl SQUASH… ano, začátek naší činnosti v hale č.p. 1230 na Strahově , které pamětníci neřeknou jinak než  „Korkárna“ není beachvolejbalový a spadá do roku 1993. Tehdy jsme v současné pevné beachvolejbalové hale otevřeli squashové kurty, první standardní v České republice. Více z historie budovy ZDE

 

V roce 2004 jsme stáli před rozhodnutím jak dál, squashový boom byl pryč a dvě další střediska na Strahově byla pro squash lepší lokací. Zcela náhodou jsme se dostali k projektu první vytápěné pískové haly v Evropě, Berlínské aréně, kterou zprovoznil známý našeho společníka. Okamžitě po návštěvě Berlína bylo jasno! Zkusíme to! Založili jsme sdružení Beachclub Strahov a udělali obrovský krok do neznáma.  V té době se v Praze hrálo celoročně (v zimě) jen v dřevěné kůlně s jedním kurtem na Černém Mostě.  Šli jsme na letní sport obráceně! Začali jsme s beachvolejbalem v hale a během léta (květen-srpen 2004) postavili první kurty s vytápěným pískem v ČR. 

 

Ani jsme netušili, jak rychle se beachvolejbal prosadí jako celoroční sport. Zahrát si volejbal na písku v zimě v moderním středisku se skvělým zázemím se stalo "in"!  Co fungovalo v zahraničí, fungovalo i v Praze. Dnes jsou pevné haly s podlahovým vytápěním písku čtyři v Německu, dvě v Dánsku a ve Švédsku a po třech ve Švýcarsku, Rakousku a Norsku.

 

Sportovní pevná hala – BeachPraha Arena je po kompletní rekonstrukci, kterou jsme za přispění Hlavního města Prahy provedli v letech 2004 - 2010. Je postavena ve funkcionalistickém stylu, původně jako sokolovna v roce 1933 a vytápí ji celkem 3,5 km trubek podlahového topení. Jihovýchodní stranu tvoří tritermální prosklená fasáda a 150 tun bílého křemičitého písku dovezeného od Máchova jezera je tak prosluněno a topením prohříváno až na 30°C. To je teplota, kterou již člověk vnímá jako hřejivou. Teplotní gradient v prostoru haly je výškově stálý, což znamená, že ve výšce pohybu sportovců do 2m nad pískem je teplota až 18 - 20°C. Bezprašnost haly zajišťují stropní sprinklery a podtlakové ventilátory odsávající prach.

 

BeachPraha Arenu doplňují od roku 2007 venkovní kurty, hřiště klecového fotbalu, barbecue koutek, dětské hřiště, sauna s vířivkou a posilovna. V roce 2015 se nám za přispění Hlavního města podařilo realizovat zakrytí venkovních kurtů přetlakovou halou. V roce 2016 jsme dokončili zemní izolace přetlakové haly polystyrenovými deskami, pořídili jme dodatečnou termostabilní izolační NANO fólii a vyměnili LED světla. Naše přetlaková hala je tak ekonomicky úsporná a proto jsou herní příspěvky za hru v ní až o 15% nižší, než jinde v Praze! Technické zhodnocení v roce 2016 proběhlo za přispění MŠMT ČR. Děkujeme.

 

Pro zimní sezónu 2017 tak poprvé tvoří Strahovská BeachPraha Aréna komfortní komplex pro hru beachvolejbalu v průběhu celého roku, za každého počasí. Ve dvou halách v zimě a na šesti kurtech v létě slouží jak členům klubu, tak ve volných kapacitách také veřejnosti.

 

Zpět k pevné hale. Pevná hala Arény je prostorově variabilní a základní tři hřiště na volejbal, fotbal, házenou a badminton lze přestavět na volný prostor pro HAVAJSKOU BEACH PARTY nebo prostor pro firemní sportovní dny. Parametry finálového hřiště odpovídají normám FIVB a do Arény lze vestavět i tribunu pro diváky. Využití Arény je tak polyfunkční a v zimě se na strahovském teplém písku ohřejí nejen výkonnostní sportovci ale i amatérští hráči na firemních akcích, vánočních párty a oslavách narozenin.

O NÁS A BEACH PRAHA ARENĚ

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Veronika Maříková 2015

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean
  • Twitter Clean

BEACH KAMERA

INFORMACE O AKCÍCH

Přejete si dostávat informace o novinkách a akcích Beachclubu Strahov?
Prosíme, pouze uveďte VÁŠ EMAIL po odsouhlasení GDPR - Zásad o ochraně osobních údajů
otec_logo_nove.png
Lokál
decathlon_web.jpg
45054074_327163358079097_453013622024778