Ohlédnutí za rokem 2015 a výhled na rok 2016

31.12.2015

Výkonný výbor klubu schválil na svém zasedání  dne 22.12.2015 výroční zprávu přednesenou tajemníkem Vítem Maříkem. Obsahovými body bylo hodnocení pořadatelství turnajů střešní organizace ABV ČVS a předběžné výsledky hospodaření s akcentem na realizované investice v areálu BeachPraha Arena v uplynulém roce, které tvořily:

 

1/ překlad plynovodu – středotlaký rozvod pod venkovními kurty - realizace HMP

 

2/ drenážní a kotevní límec – příprava pro přetlakovou halu – realizace HMP

 

3/ přetlaková hala – realizace BCS z.s.

 

4/ příprava pro herní deponii  – venkovní kurty Tomáš Pála (TP 1 a TP 2) na malém stadionu.

 

Celková výše investic realizovaných v areálu v roce 2015 je ve výši  4,83 mil Kč. Přes polovinu z této částky hradil majitel areálu - HMP, a to formou přímé investice do vlastního majetku, nebo prostřednictvím dotačního titulu udělenému BCS z.s. v otevřených řízeních určených k podpoře právnických osob působících v oblasti sportu a tělovýchovy na území HMP. Takže, Praho, děkujeme!

 

VV BCS ocenil práci tajemníka Víta Maříka jako promotéra MČR v Beachvolejbale, jehož byl Beachclub Strahov pořadatelem. Součástí MČR v BV 2015 byl tříměsíční program na mobilních pískových kurtech před západním stupem do obchodního centra – Centrum Černý Most.  Během tří měsíců se na tamních kurtech vystřídalo 1300 dětí ze ZŠ z Prahy 9 a více než 1200 hráčů, kteří měli možnost hrát na kurtech celé léto zdarma. To byla skvělá propagace beachvolejbalu pro všechny pražské areály a kluby, protože tito hráči pokračují dál, někteří i u nás na Strahově. Samotný finálový den na Černém Mostě (CČM) byl vyvrcholením tříměsíční práce týmu. Odvedená práce týmu na organizaci MČR  a atmosféra finálových zápasů, které sledovalo přes 850 diváků (zdroj agentury SSI) se stala příslibem pro organizaci turnaje MEVZA (Mistrovství střední Evropy) Beachclubem Strahov v roce 2016. Vedle MČR pořádal BCS Český pohár juniorů a dva turnaje Českého poháru mužů, které byly díky Tomášovi Pálovi pozitivně hodnoceny komisí ABV ČVS. Takže i tobě Tomáši, díííky!

 

V oblasti investic se vedení klubu podařilo naplnit projekt - AGENDA 2015. Ačkoliv dnes vše vypadá jednoduše a samozřejmě, jako že nic…, myšlenka výstavby haly vznikla již v roce 2013 (v březnu 2013) po odchodu p. Maiera z pozice vedoucího provozu areálu. Jeho nástupce Honza Chalupa s podporou trenérů přesvědčil vedení klubu o správnosti rozhodnutí rozšířit zimní provoz o 4 venkovní kurty formou přetlakové haly.  Důvodem byl opakovaný odchod odchovanců ŠPV ze Strahova v předchozích letech, mimo jiné Davida Lence, letošního MČR a Elišky Gálové, bronz z MČR. Zkrátka na vrcholový beachvolejbal je potřeba mít velké výběhy a herní prostředí, které odpovídá tréninkovým potřebám těch nejlepších hráčů. Velkým problémem na Strahově je stavební uzávěra, kdy výjimku z ní uděluje rada HMP. Tento proces, kdy se k výjimce vyjadřuje přes 15 tzv. DOSS (dotčený orgán státní správy) a ke stavebnímu a územnímu řízení dalších 10 DOSS trval přes dva roky.  Přeložka plynu a stavba drenážních a kotevních prvků proběhla také s problémy, nastaly nečekané technické záležitosti a předání díla se zpozdilo o 3 týdny. Původní termín stavby haly jsme museli 2x posunout a upřímně, fakt, že v termínu 18. - 20. října, kdy se podařilo halu během jednoho víkendu postavit, a to ještě s dodatečnou změnou projetu (sekundární okruh pro vytápění byl změněn na primární s přímým hořákem plynu) považuji za vrchol improvizace – v pozitivním smyslu a kvalitu manažerských dovedností dodavatele Fy. Techtex. Dík patří také Vám, členům a hráčům klubu za shovívavost a dvojité „děkuji“ směřuje také k Honzovi Chalupovi, který všechny práce, dodávky a objednávky koordinoval a řídil.

 

Dobrou zprávou pro členy klubu a vás, hráče, je, že díky dotačnímu titulu je cena za hru v hale (herní příspěvek) za kurty nejnižší v Praze. Zahrát si můžete odpoledne už za 290 korun, s last minute slevou členové klubu i za 240 korun! Totéž platí v sobotu a neděli dopoledne. Nejdražší „prime časy“ jsou za 390, resp. za 420 Kč. Pokud se po zkušebním provozu v letošní sezóně ukáže, že je prostor pro další snížení ceny (další investice do technologických prvků jsou plánovány na rok 2016), můžete se těšit na další snížení cen.

 

Rok 2016

 

Plánem pro jaro 2016 je otevření nových venkovních kurtů – TP (Tomáš Pála) kurty. Ty jsou dnes prakticky hotovy, zbývá jen instalace herních prvků – kůlů, sítí, antének a lajn. To, že se jedná o hotovou věc, je již dnes vidět v online rezervačním systému BOOKER, kde se kurty zobrazují. Od jara 2016 tak máme 6 venkovních kurtů a 3 stávající v pevné hale. Velkou výzvou je pro nás MČR klubů. Nově vzniklá Česká asociace beachvolejbalových klubů (ČABVK) je již přijata ČVS a bude pořadatelem MČR. Na soutěž se moc těšíme, bude se jednat o první klubovou soutěž v kategorii dospělých, ČABVK  plánuje i organizaci krajské ligy dospělých… uvidíme, jak se bude dařit našim borcům.

 

 V oblasti investic máme zájem v letošním roce realizovat výměnu halogenových svítidel v pevné hale za úsporné LED tělesa, LED světla i lépe svítí! V případě přetlakové haly, pokud budeme úspěšní v dotačních řízeních, bychom rádi zateplili celý venkovní písek (PES panely) a investovali do nanotechnologií (fólie přetlakové haly).   Další významné investiční plány pro rok 2016 nemáme, protože investice z roku 2015 se musí také splácet.

 

MUDr. Vít Mařík

tajemník Beachclubu Strahov z.s.

Please reload

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Veronika Maříková 2015

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean
  • Twitter Clean

BEACH KAMERA

INFORMACE O AKCÍCH

Přejete si dostávat informace o novinkách a akcích Beachclubu Strahov?
Prosíme, pouze uveďte VÁŠ EMAIL po odsouhlasení GDPR - Zásad o ochraně osobních údajů
otec_logo_nove.png
Lokál
decathlon_web.jpg
45054074_327163358079097_453013622024778