Vše Strahovské do roku 2016!

 

Prásk! Novoroční ohňostroje zahájily nový rok 2016. I u nás se Vám chce dopřát tomu nejlepšímu vstupu do následujících dvanácti měsíců i jejich průběhu. Proto jsme si pro Vás přichystali několik změn. Než se na ně vrhneme, shrňme si události posledních měsíců.

 

V červenci se rozpadly dvě nejlepší české beachvolejbalové dvojice, Kristýna Kolocová, Markéta Sluková a Bára Hermannová s Martinou Bonnerovou. Kristýna Kolocová v srpnu následně vyhrála s novou spoluhráčkou Hankou Skalníkovou Mistrovství České republiky a o dva měsíce později se titulu dočkal i nový pár číslo 1 Markéta Sluková s Bárou Hermanovou. A to hned dvakrát. Nejprve v Turecké Antalyi vyhrály poslední OPEN světové série 2015 a následně opanovaly první halové mistrovství střední Evropy uskutečněné v Pelhřimově.

 

Na tomto turnaji se představil mimo jiné i Strahovský trenérský pár Marcel Mysliveček, Tomáš Pála. Nicméně se jim ale nepodařilo projít těžkou kvalifikací.

 

Od září probíhaly v Praze turnaje Pražské junior beachligy. Strahovští mladíci se mohly od té doby představit už na Kladně, na Pankráci, nebo aktuálně v nedalekých Střešovicích. Nejlepšími zástupci jsou v současnosti Matěj Pražan s Kryštofem Olivou a Adam Štoček s Kubou Šépkou, kteří ani po třech odehraných turnajích nepoznali hořkost porážky.

 

Na obrátkách nabírají i strahovské turnaje v rámci SPORTEX CUPu. Děti do 15 let měli tuto sezónu šanci představit se už na čtyřech turnajích. Z těch nejmladších si zatím nejlépe vede Simča Houdková (85 bodů), pronásledována sestrami Anette a Valerií Štěpánkovými (70). 65 bodů mají shodně Amy MaivaldErika ČtvrtníkováSára Freislebenová a Honza Sixta. Ti starší, u kluků, zatím marně

nahánějí Kubu Šépku (205). Nejblíže jsou tomu zatím Dan Knapek (175), Petr Janče (160) a Kuba Sixta (155). U holek je nejvýše duo sester LindovýchMáca (125) a Kristýna (115), na které se dotahují Áďa Fialová s Eliškou Trněnou (105).

 

Junioři těsně před Vánocemi odehráli teprve třetí turnaj, a to speciální. Páry byly mixové a nejcennější medaili získal Martin Farář s Barčou Havelcovou, kteří ve finále doslova rozložili Barču Křečkovou s Petrem Sixtou. Na třetí medaili dosáhl Oliver Kheil s Terkou Havelcovou. Turnaj hodně zamíchal s pořadím v žebříčku, u dívek se na první místo vytáhla 140 bodová Barča Křečková, navíc s náskokem před Natkou Švecovou (115). Za nimi se drží dvojice Nela RoškotováAlžběta Rybová. To u kluků se od ostatních utrhla celá vedoucí trojice. Vojta Humhal (130), Ondra Nejedlý (125) a Petr Sixta (120) si vytvořili slušnou rezervu na nejbližší pronásledovatele, Honzu Knapka a Martina Faráře (95).

 

Právě na tuto soutěž spadnou od ledna ty největší změny. Zaprvé bude navýšena kapacita turnajů. Určitě pro děti to bude znamenat, že se zbaví tzv. půlení hřiště, od nynějška budou mít totiž k dispozici i nafukovací halu. S tím ale určitě přijde nepříjemnost v podobě dražšího startovného. U juniorů je tato možnost zatím v jednání, sami junioři by se ale této možnosti nebránili.

 

Druhá kategorie, která dozná změn, jsou mixy dospělých. Na tyto turnaje jsou zvány samozřejmě i juniorské dvojice, od dalšího turnaje se bude také hrát na všech sedmi kurtech a vznikne soutěž s názvem MixLiga. Turnaj bude vždy v den konání turnajů juniorského SPORTEX CUPu. Nový formát turnajů si mohly páry vyzkoušet již 19. prosince, kdy se na Strahově konal Vánoční turnaj mixů. Tento turnaj ovládli Jirka a Zuzka Novotných, v souboji o zlato přemohli Dalibora Havelce s Terkou Havelcovou. Za nimi skončil Tomáš Mihule a Markéta Hykšová.

 

A co nás tedy čeká v zahajovacím měsíci roku 2016? O víkendech 9., 10. a 16. a 17. ledna se na pražském Vítkově koná již 4. kolo Pražské juniorky. 10. ledna se navíc odehraje i turnaj rodičů s dětmi a 16. 1. nový SPORTEX CUP dětí do 15 let. O týden později si zahrají i starší, nejprve junioři a odpoledne se uskuteční 1. kolo zimní části MixLigy. O pololetních prázdninách 31. přijde na řadu ještě jeden turnaj rodičů s dětmi.

 

 

Petr Sixta

Reportér Beachclubu Strahov

 

Barbora Křečková

Členka Beachclubu Strahov

Please reload

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Veronika Maříková 2015

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean
  • Twitter Clean

BEACH KAMERA

INFORMACE O AKCÍCH

Přejete si dostávat informace o novinkách a akcích Beachclubu Strahov?
Prosíme, pouze uveďte VÁŠ EMAIL po odsouhlasení GDPR - Zásad o ochraně osobních údajů
otec_logo_nove.png
Lokál
decathlon_web.jpg
45054074_327163358079097_453013622024778