Rozhovor s nejlepším českým párem a strahovskými jedničkami Perušičem & Schweinerem před CEV Masters

11.1.2018

Když se řekne Strahov, tak každý, koho zajímá beachvolejbal, si náš klub spojí i s nejlepší dvojicí v mužské kategorii - Ondřej Perušič a David Schweiner. Původně jsme od kluků chtěli novoroční zdravici, ale z důvodu jejich startu v nizozemském Haagu jsme tuto šanci propásli.

 

Teď máme krátce před turnajem CEV Masters v Pelhřimově a Petr Sixta tedy vyzpovídal strahovské jedničky nyní.

V tomto článku přinášíme informace o tom, jak Perun s Davem hodnotí uplynulou sezónu a jaké mají plány na sezónu příští.

 

 

Ahoj Ondro, ahoj Davide. Když vás donutím ještě jednou se ohlédnout za minulou sezonou... Jaké povedené body byste vytyčili?

 

David: Z mého pohledu se ta sezona povedla celá, ačkoliv měla trpké zakončení v podobě druhého místa na MČR. Byl to opravdu jeden nepovedený zápas, jinak si opravdu myslím, že není důvod být nějak nespokojený s minulou sezonou. Naopak, měli jsme tam 9. místo na turnaji v Haagu, který byl napůl indoor, napůl venkovní. Pak vůbec první medaile ze světovky, 2. místo v Montpellieru. Zkrátka plno úspěchů, které bychom za ten prohraný zápas na MČR nikdy nevyměnili.

 

Na čem se naopak dá nejvíce pracovat?

 

Ondra: Pracovat se dá asi úplně na všem, neřekl bych, že jsme v něčem na takové úrovni, že bychom už neměli kam dál směřovat. Zejména pak každé to měření sil s těmi světovými top týmy nám ukazuje, jak velké mezery tam pořád jsou. Hlavně bychom ale chtěli pracovat na servisu a mezihře, to je klíč k úspěchu, ať už se hraje vevnitř nebo venku. Klíč k tomu, abychom se mohli rovnat těm top světovým týmům.

 

Sezona 2018 pomalu začíná, jak jste se na ni připravovali?

 

Ondra: Někdy v půlce října jsme odehráli poslední turnaj v Číně, po něm následovalo asi třítýdenní volno. Následně jsme naklusali zpět domů na Strahov, kde jsou podle nás ty nejlepší podmínky pro přípravu, opravdu výborné. Před Vánoci jsme se na měsíc přesunuli do Říma za naším kondičním trenérem, pracovali jsme na zlepšení fyzičky, připravovali se na dlouhou a náročnou sezonu. Teď opět ladíme formu zde na Strahově, kde budeme trávit čas až do odletu na první turnaje.

 

Díky vašemu jste soustředění jste „zmeškali“ pád strahovské nafukovačky, zaznamenali jste to vůbec?

 

David: Svým způsobem ano, ale jen přes sociální sítě. Naživo se nás to naštěstí nedotklo.

Ondra: Kdybychom tam byli, tak si spadnout nedovolí. (směje se)

 

Zajímalo by mne, jak vypadá to vaše třítýdenní volno. Co si během něj můžete dovolit a co ne?

 

David: Jelikož se snažíme dodržovat životosprávu, zdravý životní styl, což znamená hodně spánku a hodně zdravého jídla, pořád se tak nějak „škrtíme“, tak po sezoně spíš hodně odpočíváme, jím víceméně volně, nemyslíme na tu kulatou věc. Snažíme si opravdu odpočinout, abychom se na ten beach zase mohli těšit.

Ondra: Přesně tak, je to takové odreagování. Samozřejmě, ne že by nastoupily nějaké třítýdenní orgie, ale zkrátka je to výrazně volnější. Zkoušíme si jiné sporty a děláme, co nás baví, zajímá. Načerpáváme tím síly, mentální i fyzické na těch 11 měsíců, které opět věnujeme beachvolejbalu.

 

Před pár dny jste se vrátili z prvního letošního turnaje v nizozemském Haagu. Zmínili jste 9. místo z loňské sezony...

 

Ondra: Jenže loňský turnaj byl nižší kategorie, takže letošní 17. místo je super. Vzhledem k té konkurenci, jaká se teď v Haagu sešla, tak je to fakt krásný výsledek. Zahráli jsme si spoustu kvalitních zápasů, potrápili jsme týmy z top 20 světa, jeden se nám podařilo i porazit! Samozřejmě, že je spoustu věcí, co jsme chtěli udělat jinak a nepodařilo se to. Je to tedy i motivací.

 

Jaký ze zápasů ve skupině je pro vás v takovém turnaji cennější? Porážka v tie-breaku se silnými Poláky? Nebo vítězství nad Australany?

 

David: Prohraný tie-break s Brylem a Fijalkem je pro nás určitě cenný. Ale to je i vítězství nad Australany. V obou zápasech jsme podali podobný výkon, akorát Australany jsme dokázali lépe zatlačit servisem a z toho plynuly i jejich chyby. V zápase s Poláky nám na konci chybělo štěstíčko, finálový bod bylo eso o pásku.

 

Teď vás čeká turnaj v Pelhřimově, kde se vám dlouhodobě na mezinárodních turnajích daří, před 14 měsíci jste zde vyhráli CEV Satellite. Toto ale bude nepochybně těžší turnaj.

 

Ondra: Po tom povedeném turnaji v Haagu tam pojedeme v psychické pohodě. Jak jsi řekl, v Pelhřimově se nám daří, takže si budeme věřit, že opět předvedeme kvalitní výkon a to je i náš cíl pro turnaj. Protože když ten kvalitní výkon podáme, můžeme potrápit i ty top týmy z evropské i světové špičky, jak jsme si v Nizozemsku ověřili. Prohra s top týmem po dobrém výkonu z naší strany nám asi tolik vadit nebude, ale určitě bychom se nechtěli s turnajem loučit bez výhry, po dvou rychlých porážkách. Rozhodně chceme postoupit ze skupiny.

David: Přesně tak, nechceme skončit poslední, ale cenný pro nás bude každý vyhraný set. V téhle konkurenci nemáme co ztratit, nebudeme cítit tlak.

Ondra: To je ta nejlepší startovní pozice, můžeme jen překvapit a to doufám, že se povede.

 

Jaké hlavní cíle jste si vytyčili pro rok 2018?

 

David: Hlavním cílem je kvalifikovat se na Mistrovství Evropy do Nizozemska. Pak se také chceme posunout výše v žebříčku FIVB a konečně vyhrát titul z MČR, když předloni jsme byli 3., loni 2.... Letos se to snad už povede.

 

Dodatečná otázka, jaká je spolupráce s italským trenérem, který si před sezonou vzal pod svá křídla i ženský pár Kristýna Kolocová, Míša Kvapilová? Ovlivnilo to nějak vaši kooperaci?

 

Ondra: Zatím žádné změny nepociťujeme, teď řešíme maximálně organizační věci, kdy bude který tým trénovat, spíš jen drobnosti. Samozřejmě, že v sezoně můžou nějaké turnaje spolu kolidovat, bude asi na trenérovi, s kým a kam pojede. Věřím ale, že to zvládneme vyřešit a spolupráce bude pro všechny výhodná.

 

 

Koho zajímá CEV Masters Pelhřimov, který kvalifikací právě začíná, podívejte se ZDE

 

 

 

 

 

Please reload

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Veronika Maříková 2015

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean
  • Twitter Clean

BEACH KAMERA

INFORMACE O AKCÍCH

Přejete si dostávat informace o novinkách a akcích Beachclubu Strahov?
Prosíme, pouze uveďte VÁŠ EMAIL po odsouhlasení GDPR - Zásad o ochraně osobních údajů
otec_logo_nove.png
Lokál
decathlon_web.jpg
45054074_327163358079097_453013622024778