top of page

BEACH PRAHA ARENA

BeachPraha Arena je klubový areál pro plážové sporty. Základem stále se rozvíjející Arény je pevná hala přestavěná během léta 2004 (květen-září). Rekonstrukcí squashového centra vznikly tři indoorové beachvolejbalové kurty otevřené v říjnu 2004, první a stále jediné kurty s vytápěním písku v pevné hale v Česku.  

BeachPraha Arena byla postavena jako funkcionalistická stavba v roce 1934 (více z Historie ZDE). Písek vytápí celkem 3,5 km trubek podlahového topení. Jihovýchodní stranu arény tvoří tritermální prosklená fasáda a 150 tun bílého křemičitého písku je tak prosluněno a topením prohříváno až na 30°C. To je teplota, kterou již člověk vnímá jako hřejivou. Výzanmou výhodou pevné haly proti přetlakovým halám je kromě teploty písku také bezprašnost. Tu zajišťují stropní mlhové sprinklery a v roce 2019 instalovaná rekuperační jednotka s prachovými filtry.

Dostavba venkovních hřišť. BeachPraha Arenu doplňují od roku 2007 venkovní kurty, hřiště klecového fotbalu, barbecue koutek, dětské hřiště, sauna s vířivkou, celoroční bazén s protiproudem a posilovna VSC MŠMT.

Agenda 2015. V roce 2015 se Beachclubu Strahov podařilo za přispění Hlavního města Prahy realizovat zakrytí venkovních kurtů přetlakovou halou. V roce 2016 jsme dokončili díky dotaci MŠMT ČR zemní izolace přetlakové haly polystyrenovými deskami, pořídili jme dodatečnou termostabilní izolační NANO fólii a vyměnili LED světla. Naše přetlaková hala je tak ekonomicky úsporná a proto jsou herní příspěvky za hru v ní až o 15% nižší, než jinde v Praze!

Bez limitu. Na Strahově se hraje celý rok a za každého počasí ve dvou halách v zimě a na šesti kurtech v létě. BeachPraha Arena je využívána zejména členy klubu, ve volných kapacitách je otevřena i pro veřejnost. Přehled o volných kurtech najdete v rezervačním systému (ZDE).

Zpět k pevné hale. Pevná hala Arény je prostorově variabilní a základní tři hřiště na volejbal, fotbal, házenou a badminton lze přestavět na volný prostor pro HAVAJSKOU BEACH PARTY nebo prostor pro firemní sportovní dny. Parametry finálového hřiště odpovídají normám FIVB a do Arény lze vestavět i tribunu pro diváky. V zimě se na Strahovském teplém písku ohřejí nejen výkonnostní sportovci ale i amatéři na firemních akcích, vánočních párty a oslavách narozenin. K pronájmu pro firmy více ZDE.