top of page

SAUNA A KLECOVÝ FOTBAL

SAUNA A KLECOVÝ FOTBAL

Beachclub Strahov je především sportovním klubem beachvolejbalu. Ve své hlavní činnosti naplňuje potřeby a požadavky ve prospěch svých členů.

Doplňkovými aktivitami klubu je sauna a hřiště klecového fotbalu. Podobně jako v případě beach volejbalu, je volná kapacita k dispozici i veřejnosti. V dopoledních hodinách je hřiště klecového fotbalu a přilehlé dětské hřiště užíváno dětmi Maxíkovy školky. Klecový fotbal je atraktivní také pro společenské akce a sportovní "teambuildingové aktivity", nebo aktivity klubu realizované pro děti a mládež (Handicap Beach Cup, Grand Beach Show). Také v rámci projektu dopoledního pískování pro ZŠ je klecový fotbal vhodným doplňkovým sportem. V běžném režimu si mohou zájemci klecový fotbal pronajmout v sekci  REZERVACE ON-LINE.

 Cena: pro členy klubu 200,- Kč/hod (prostěradlo 20,-Kč)
             pro příchozí   600,- Kč / hod  (prostěradla v ceně)

                         

Sauna slouží výhradně pro potřeby členů klubu, zejména hráčům závodních týmů. Výjimku z tohoto pravidla uděluje jak pro členy klubu, tak pro veřejnost, vedoucí provozu Mgr. Jan Chalupa - telefon 724 150 925.

SAUNA

VÍTEJTE V SAUNĚ BEACHCLUBU STRAHOV!

Jak jistě víte, jsme sportovním klubem a sauna je tak, až na výjimky, využívána členy klubu. Sauna je venkovní a nachází se v klidné části zahrady. Po saunování se můžete osvěžit sprchou s nezámrznou pojistkou. Také dlažba je temperována, do sauny tedy můžete jít i když mrzne. Pokud u nás na kopci leží sníh, můžete přímo z potírny vyběhnout do sněhu …

Naše sauna je společná, vstup tedy není oddělen pro muže a ženy. Doporučujeme objednávky celé kabiny. Velikost skupiny je max. 5 osob.

Věnujte, prosím, pozornost zásadám saunování a provoznímu řádu.

 

· Vstup do sauny je možný pouze po předchozí telefonní nebo on-line rezervaci.

· Na recepci obdržíte prostěradlo, vstup je přes šatny zimního provozu beachvolejbalu.

· Před saunováním se důkladně omyjte teplou vodou ve sprchách šaten.

· Do sauny vstupujte nazí, berte ale ohledy na ostatní a používejte prostěradlo k zahalení.

· Dodržujte čas saunování, vstup vždy v celou hodinu, délka saunování je 60 minut.

· Doporučuje se saunovat ve dvou, protože i zdravému jedinci se může udělat nevolno.

 

Závěrem obecné podmínky ke vstupu do sauny a několik rad.

Do sauny vstupujte jen tehdy, pokud jste zdraví. Infekční nemoci, kardiovaskulární choroby, horečka a otevřená zranění jsou kontraindikací sauny. Pokud jste jinak nemocní, před vstupem do sauny se informujte o vhodnosti saunování u vašeho lékaře. Sauna je ideálním prostředkem pro regeneraci organizmu. Zvyšuje jeho obranyschopnost a příznivě působí na psychiku člověka.

Z těla se během saunování odvádí toxické látky, takže pokud byste se chtěli saunovat v plavkách, riskujete tím alergické reakce v důsledku nahromadění toxinů, které se hůře odvádějí. Teplota v sauně se pohybuje kolem 90 °C, vlhkost by se měla pohybovat kolem 15 %, neprolévejte proto kamna vodou bez souhlasu ostatních, kteří se saunují s vámi.

 

 V sauně ulehněte na prostěradlo. Začněte nejlépe na spodní pryčně, pak se přesuňte na horní pryčnu. Pro zvýšení zdravotního účinku je vhodné provádět během pobytu v potní místnosti automasáž nebo minimálně drhnutí povrchu těla různými k tomu účelu uzpůsobenými pomůckami (kartáče, houby, apod.). Tato činnost pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže a podkoží. Zároveň urychluje pocení a tím i zlepšuje termoregulaci. Nejlepší poloha pro pobyt v potní místnosti je pozice v leže, případně v sedě tak, abychom nohy měli na stejné lavici, na které sedíme, to znamená přibližně ve stejné výšce, jako sedíme. Klasický a často prováděný sed v podobné pozici, jako bychom seděli na běžné židli, není příliš vhodný. Může docházet k velkému rozdílu teplot mezi chodidly a hlavou saunujícího se člověka. Tento rozdíl teploty dosahuje i několika desítek °C. Takovýto rozdíl teploty není pro lidský organismus přirozený a dochází k velkému namáhání termoregulačních mechanismů. U některých jedinců se proto může tato nedostatečnost projevit závratěmi nebo bolestmi hlavy.

Délka pobytu v sauně je u dětí zpravidla 5 až 8 minut, dospělí by neměli překračovat 15 minut. Pokud vás začnou pálit boltce uší, špička nosu, lícní kosti, bradavky, konečky prstů nebo se vám bude špatně dýchat, je nejvyšší čas potní místnost opustit nebo se přemístit na nižší lavici. Pokud při saunování ležíte, nevstávejte příliš rychle, mohlo by dojít ke kolapsu. Ochlazení obvykle doplňujeme dechovým cvičením nebo lehkou rozcvičkou. Ohřátí a ochlazení střídáme, obvykle stačí 3×. Prodlužování nebo časté a rychlé střídání není vhodné. Běžná doba saunování je 90 minut. U nás s ohledem na rychlé ochlazení venku ve "studené vzduchové lázni" vás jistě uspokojí 60 minut.

KLECOVÝ FOTBAL

Klecový fotbal je absolutní novinkou v České republice. Klecák, to je zážitek bez limitů, intenzivní sport se spoustou technických kouzel a variací. Hrát se začal v roce 1992 v Německu, odkud se jeho popularita šíří dál do Evropy. Klecový fotbal je dnes již v rekreační formě běžnou sportovní aktivitou v Německu, Rakousku, a obecně v severských zemích.

Jak se hraje?

Hřiště o rozměru 9,5 m x 19 m je ohraničeno mantinely a klec tvoří hustá síť, která od mantinelů pokrývá celé boky a strop hřiště. Herním povrchem je umělá tráva III. generace. Míč je stále ve hře, hraje se o mantinely a strop. Na hřišti jsou týmy v počtu 2 + 1. Protože se hra prakticky nezastaví, další dva hráči střídají. Střídání probíhá přes vlastní branku, a to i během hry. Boky branky tvoří dvoje dveře, prvními hráč odchází, druhými střídající přichází.

Pravidla klecového fotbalu - ZDE

Ceny za pronájem jsou k nahlédnutí v systému REZERVACE ON-LINE.

Klecový fotbal
bottom of page